יש הבדל בין דתי, שאינו נשמר נוצרי רק הולכת לכנסייה כל שבוע, ממש נוצרי שנולד מחדש, אשר נשמר. מה ההבדלים? נוצרי שנולד מחדש הוא אחד שיש לו הודה בפה כי ישו הוא האדון, והוא האמין בליבו שאלוהים הקים אותו מן המתים. עם לב, אדם מאמין, וכתוצאה מכך צדקנות, עם הפה, הוא מתוודה, וכתוצאה מכך הגאולה, כפי שהוא אומר הרומיים 10:9-10.

זה לא מספיק כדי להיות בן למשפחה נוצרית, זה לא מספיק להיוולד לתוך תרבות נוצרית; זה לא מספיק כדי ללכת לכנסייה הנוצרית; זה לא מספיק כדי לשקול את עצמך נוצרי; זה לא מספיק להיות כומר נוצרי או ללכת לסמינר. התנ”ך אומר אמונה ללא עובד כלום. זה לא אומר שאתה נשמרים על ידי עובד כמו דתות ללמד. אתה נשמר כבר על ידי החסד של אלוהים, אשר אינה כרוכה בתשלום. עם זאת, אם אתה באמת הציל, אז החיים שלך יראו כי האמונה, על ידי פעולות או עבודות שאתה עושה. אם אתה מאמין, יהיה שינוי בחיים שלך.

זה דורש מערכת יחסים אישית עם ישו. ההוצאה הזמן לדבר איתו, להקשיב לציית לו. זהו היחס לחיות. אם התפלל וקיבל אותו אל ליבך, ואתה באמת ובתמים התפלל אותה, ואז רוח הקודש הגיע אל הלב שלך, ואתה עתה בריאה חדשה. הרוח שלך, כי מת בחטא כבר הביא לחיים באמצעות הרוח שלו. כשאתה מקבל את ישוע בתור המושיע שלך, אז רוח הקודש טבעית מגיע אל הלב שלך. רק אז הוא פתח את העיניים הרוחני שלך.

נקדימון היה מנהיג דתי כומר. הוא בא ישוע בחסות הלילה, כך מנהיגים דתיים אחרים לא יראו אותו. הוא שאל את ישו איך יכול אדם להינצל. ישוע אמר לו שהוא צריך להיוולד ידי בשר ודם, ולא נולד מכן על ידי הרוח. לידה חדשה על ידי הרוח. זה קורה כאשר אדם במקומות אמונתו בישו. אלוהים יודע בלב כל אדם, ועל הכנות שלה. התנ”ך אומר כי האמונה בא שמיעה, לשמוע את דבר אלוהים. התנ”ך, Word, מי הוא המשיח, הוא רוח הקודש, ואת הפסוקים הוא החיים. זה נותן חיים. מי שומע את ההודעה הבשורה ולקבל את זה, מקבל חיי נצח.

ישוע אמר שרוח הקודש היא כמו הרוח. Pneuma פירוש המילה הן ברוח והרוח. אתה לא יכול לראות אותו, אבל זה להזיז את העלים. התנ”ך מספר לנו כי אלוהים הוא רוח, ומי חייב לעבוד אותו הפולחן ברוח האמת. לידה רוחנית היא לא אופציה, אלא דרישה להינצל וללכת לגן עדן. כל החטאים יסלחו, אבל יש רק חטא אחד, כי אלוהים אומר הוא לא יסלח, וזהו חילול השם נגד רוח הקודש, שהוא לב ליבה של כפירה. כל מי רוצה להיגאל חייב להאמין שישוע הוא אלוהים, הוא מת על הצלב כדי להציל אותנו.

Advertisements